konutekspertiz

Konut Değerleme Nedir

Konut tüm bireylerin ihtiyacı olan gayrimenkullerden biridir. Ekonomik altyapı, paranın daha verimli kullanılması, planlama gibi unsurların içerdiği değişkenler konut ihtiyacında kiralama veya satın alma kararlarında etkili olmaktadır. Özellikle satın alma tercihlerinde vadeli ödeme yöntemleri de oldukça sık kullanılmaktadır.

Gerçekte sadece vadeli alımlarda finans kuruluşları talep ediyor diye değil, gerçekten satın alınan gayrimenkulün değeri nedir, derinlemesine bilgiler incelenince ortaya çıkacak sonuç talep edilen bedel ile uyumlu mu bunu görmek için değerleme raporu önem arz etmektedir.

Gayrimenkul Değerleme uzmanları kendilerine ilgili yasal düzenlemelerin verdiği yetkiyle ve verilen izinler dahilinde tapu, imar durumu, belediye araştırmaları, emsal ve maliyet incelemeleri, yerindelik kontrolleri gibi işlemlerle konu taşınmazın değerleme günündeki değerini tespit çalışmalarını yapmaktadır.

Isparta ve Burdur illerinde faaliyet gösteren ISBU Gayrimenkul Değerleme lisanslı değerleme uzmanları ile müstakil ev, apartman dairesi, yazlık  ve diğer mesken türlerinin değerleme (ekspertiz) hizmetlerini hem bireysel hem de kurumsal müşterilerine sunmaktadır.

Comments are closed.